Jeśli planujesz uruchomienie sklepu internetowego, to z pewnością zastanawiasz się na narzędziami jakie powinieneś wybrać do jego stworzenia.

Jak założyć sklep internetowy w prosty sposób nawet jeśli nie jesteś informatykiem i nie masz wokół siebie nikogo, kto mógłby pochwalić się takim wykształceniem? Czy to w ogóle możliwe?

Być może zastanawiasz się także nad zleceniem wykonania sklepu zewnętrznej agencji, ale gdy otrzymasz oferty cenowe prawdopodobnie zmrożą Ci krew w żyłach.

To może warto w takim razie zdecydować się na jedną z wielu platform ecommerce, takich jak RedCart? Czemu nie, ale taka decyzja może okazać się w niedługim czasie pomyłką. Zwłaszcza gdy sklep zacznie się rozkręcać, a Ty będziesz miał coraz więcej pomysłów na jego rozbudowę i uatrakcyjnienie.

Jaki system wybrać?

Skieruj swój wzrok na rozwiązania open source. Takie jak PrestaShop, Magento czy niezwykle popularny duet WordPress i WooCommerce.

Zwłaszcza ten ostatni wybór może okazać się niebywale korzystny.

Po pierwsze: jest to jedno z prostszych w obsłudze rozwiązań

Po drugie: masz do dyspozycji tysiące bezpłatnych rozszerzeń, które mogą wzbogacić Twój sklep o nowe funkcje, a Ty nie musisz zlecać nikomu pisania dodatkowych modułów, co nie jest tanie.

Po trzecie: Twój sklep możesz połączyć z rewelacyjnymi theme builderami takimi jak Elementor, co będzie oznaczało możliwość ingerencji w dowolny obszar związany z wyglądem Twojego sklepu.

Po czwarte: W Internecie znajdziesz najbardziej rozbudowaną bazę wiedzy o jakiej w przypadku innych rozwiązań można jedynie pomarzyć. Filmy, poradniki, tutoriale… to wszystko czeka i jest dostępne w większości za free. masz wątpliwości? Zerknij chociażby na artykuł „Jak założyć sklep internetowy„, gdzie znajdziesz dokładny opis krok po kroku, a także filmy na temat tego jak wystartować z własnym sklepem.

Decydując się na WordPress’a z rozszerzeniem WooCommerce możesz uruchomić praktycznie każdy rodzaj sklepu.

Wygląd sklepu

To jeden z istotniejszych aspektów związanych z handlem w internecie. Sklep nie powinien być przeładowany grafiką, ale powinien być bardzo czytelny i łatwy w nawigacji.

Podstawowym błędem nowych właścicieli sklepów jest przedobrzenie na tym polu. Warto mieć wiadomość, że Klienci sklepu nie szukają na nim ozdobników, ale produktów, cen i możliwości zakupu.

Motywów dla sklepu działającego na WP + Woo znajdziesz niezliczoną ilość. Tu jednak sugeruję rozważyć wybór pomiędzy darmowym motywem, a płatnym, zwłaszcza, że te drugie oferują niejednokrotnie nie tylko rewelacyjny wygląd, ale także dodatkowe narzędzia.

Zerknij na ThemeForest do działu WooCommerce.