Deratyzacja gryzoni

Deratyzacja to zabieg, który ma uchronić nas przed plagą gryzoni. Polecana jest osobom, które borykają się z zasiedlonymi w ich nieruchomościach szczurami lub myszami. Nazywana jest także odszczurzaniem lub zwalczaniem mysz. Polega ona na wykorzystaniu różnych metod, których celem jest wytępienie gryzoni oraz takimi, które pozwalają na zabezpieczenie obiektów budowanych przed wnikaniem ich do wnętrza. Jej głównym celem jest zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym przez gryzonie.

Czym jest deratyzacja?

Deratyzacja to zabieg, który wykonywany jest w celu zmniejszenia liczby myszy oraz szczurów. Bez niego mogłoby bowiem dojść do niebezpiecznego rozmnożenia się gryzoni. Są one bowiem niezwykle płodne, inteligentne oraz odporne na niekorzystne warunki, a do przeżycia potrzeba im niewiele. Co więcej, znajdują one doskonałe warunki do życia będąc blisko ludzi – pod dostatkiem pożywienia, a także tam, gdzie jest ciepło. 

Doskonałym panaceum na to jest deratyzacja. Pomimo tego, że prawo nie określa tego, w jaki sposób powinna być ona przeprowadzona, to wymaga jej realizacji. To właśnie ratuje nas przed zalewem gryzoni, choć i tak bardzo często nie rozwiązuje ich problemu, bo często przeprowadzana jest nie do końca poprawnie. Właśnie dlatego do jej przeprowadzenia warto wybierać wyłącznie sprawdzone firmy i nie realizować jej we własnym zakresie. Mogłoby się wówczas okazać że to szczury wygrają z nami, a nie my z nimi.

Jak przebiega deratyzacja?

Deratyzacja Gdynia to sprawdzona firma, która od lat stosuje te same metody pracy oraz środki najnowszej generacji. Posiadamy również nowoczesny sprzęt przeznaczony do tego typu zabiegów, który jest gwarancją dobrze przeprowadzonej usługi. Podczas deratyzacji używamy wyłącznie odpowiednich środków przeciw gryzoniom, które przebadane są pod kątem skuteczności oraz zostały zatwierdzone i dopuszczone do użytku przez Ministerstwo Zdrowia.

Deratyzacja odbywa się w kilku etapach.

  • Sprawdzenie całego budynku pod kątem nieszczelności oraz zlokalizowanie miejsc, przez które mogą przedostawać się gryzonie.
  • Analiza sytuacji.
  • Lokalizacja pojawienia się muszy oraz szczurów – włożenie w nich pułapek i trucizny.
  • Skorzystanie ze stacji deratyzacyjnych, rzadziej wykładanie trutek na papierowe tacki.
  • Monitorowanie procesu deratyzacji oraz uzupełnianie trucizny.
  • Zbieranie martwych gryzoni oraz poddanie ich utylizacji.
  • Wystawienie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych technologii, a stacje deratyzacyjne umieszczamy w takich miejscach, aby inne zwierzęta nie były w stanie ich zniszczyć. Ponadto, korzystamy z trutek o konsystencji i wyglądzie przypominających jedzenie preferowane przez gryzonie. Co więcej, korzystamy z trutek, których działanie jest opóźnione. Pozwala to zapobiec sytuacji, w której natychmiastowa śmierć szczura odstraszyłaby innych członków kolonii, aby poczęstować się jedzeniem.